تفريحي
 
نويسندگان
جستجو
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 27
دیروز : 8
افراد آنلاین : 1
همه : 13254

پيشرفت عفونت سل به بيماري سل آشكار زماني رخ مي‌دهد كه باسيل بر دفاع‌هاي سيستم ايمني غلبه و شروع به تكثير كند. در بيماري سل اوليه (حدود ۱–۵٪ از موارد)، اين پيشرفت به سرعت پس از عفونت اوليه رخ مي‌دهد.با اين حال، در اكثر موارد، يك عفونت نهفته بدون هيچ نشانه آشكاري رخ مي‌دهد.اين باسيل‌هاي خفته باعث ايجاد سل فعال در ۵–۱۰٪ از اين موارد نهفته مي‌شوند، و اغلب اين امر سال‌ها پس از عفونت اتفاق مي‌افتد.

خطر فعال شدن مجدد با سركوب سيستم ايمني افزايش مي‌يابد، مانند آنچه كه از آلودگي به HIV ناشي مي‌شود. در افراد مبتلا به «M. tuberculosis» و HIV، خطر فعال شدن مجدد به ۱۰٪ در سال افزايش مي‌يابد.مطالعاتي كه از طرح‌هاي DNA نژادهاي «M. tuberculosis» استفاده مي‌كنند، نشان مي‌دهند كه عفونت مجدد باعث عود سل بيشتر از آنچه قبلاً تصور مي‌شد مي‌شود. عفونت مجدد ممكن است موجب بيش از ۵۰٪ از موارد فعال شده مجدد در مناطقي كه در آن سل شايع است بشود. احتمال مرگ و مير ناشي از سل در حدود ۴٪ در سال ۲۰۰۸ بود، كه كمتر از ۸٪ در سال ۱۹۹۵ است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۴۸:۴۴ ] [ منا ]

اگر سل عود كند، قبل از شروع درمان براي تعيين آنتي بيوتيك‌هايي كه به آن حساس است آزمايش انجام دهيد. اگر سل مقاوم به چند دارو (MDR-TB) تشخيص داده شود، درمان با حداقل چهار آنتي بيوتيك مؤثر براي ۱۸–۲۴ ماه توصيه مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۴۷:۳۶ ] [ منا ]

درمان سل از آنتي بيوتيك‌ها براي از بين بردن باكتري‌ها استفاده مي‌كند. درمان مؤثر سل مشكل است كه به دليل ساختار غير معمول و تركيب شيميايي ديواره سلولي ميكوباكتريومي مي‌باشد. ديواره سلولي داروها را بيرون نگه مي‌دارد و باعث مي‌شود كه بسياري از آنتي بيوتيك‌ها بي اثر شوند. دو آنتي بيوتيكي كه بيشترين استفاده را دارند ايزونيازيد و ريفامپيسين هستند و درمان مي‌تواند ماه‌ها ادامه يابد. در درمان سل نهفته معمولاً تنها از يك آنتي بيوتيك استفاده مي‌شود.[ بيماري سل فعال، به منظور كاهش خطر ايجاد مقاومت در برابر آنتي بيوتيك در باكتري، با تركيبي از چند آنتي بيوتيك بهتر درمان مي‌شود. افراد مبتلا به عفونت نهفته نيز درمان مي‌شوند تا از ابتلاي آنها به بيماري سل فعال در آينده جلوگيري شود. WHO درمان با مشاهده مستقيم را توصيه مي‌كند. در اين روش درماني، ارائه دهنده مراقبت‌هاي بهداشتي مصرف دارو توسط فرد را مشاهده مي‌نمايد. هدف كاهش تعداد افرادي است كه آنتي بيوتيك‌ها را به طور مناسب مصرف نمي‌كنند.با اين حال، شواهد براي حمايت از درمان با مشاهده مستقيم ضعيف است. روش‌هايي كه به مردم يادآوري مي‌كند كه درمان بسيار مهم است مؤثر مي‌باشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۴۶:۴۵ ] [ منا ]

سازمان جهاني بهداشت در سال ۱۹۹۳ سل را «وضعيت اضطراري براي بهداشت جهاني» اعلام كرد در سال ۲۰۰۶، مشاركت توقف سل، طرح جهاني براي متوقف كردن سل را مطرح كرد كه قرار است تا سال ۲۰۱۵ جان ۱۴ ميليون نفر را حفظ كند. تعدادي از اهداف تعيين شده به احتمال زياد تا سال ۲۰۱۵ حاصل نمي‌شوند، اين امر بيشتر به دليل افزايش سل مرتبط با HIV و ظهور سل مقاوم در برابر چند دارو (MDR-TB) مي‌باشد. سيستم طبقه‌بندي سل كه جامعه بيماري‌هاي صدري آمريكا آن را تهيه كرده است در برنامه‌هاي بهداشت عمومي استفاده مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۴۵:۴۵ ] [ منا ]

تا سال ۲۰۱۱، تنها واكسن سل موجود(Bacillus Calmette-Guérin يا ب.ث. ژ) مي‌باشد. BCG در برابر بيماري‌هاي منتشر شده در دوران كودكي مؤثر است، اما حفاظت متناقضي را در برابر ابتلا به سل ريوي ايجاد مي‌كند.با اين حال، اين گسترده‌ترين واكسن مورد استفاده در سراسر جهان است، كه بيش از ۹۰٪ از همه كودكان را واكسينه مي‌كند. با اين حال، ايمني ايجاد شده توسط آن بعد از حدود ده سال كاهش مي‌يابد. سل در اكثر نقاط كانادا، بريتانيا، و ايالات متحده شايع نيست، بنابراين BCG فقط براي افرادي كه در معرض خطر بالا قرار دارند استفاده مي‌شود. يكي از دلايل عدم استفاده از واكسن اين است كه باعث مي‌شود تست پوستي توبركولين مثبت كاذب شود، كه اين آزمون را براي غربالگري اين بيماري بي فايده مي‌نمايد. واكسن‌هاي جديد در دست تهيه هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۴۴:۴۸ ] [ منا ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب